7 grudnia 2015 Objawy zaćmy
Zaćma: Objawy, profilaktyka i leczenie

Dzięki rozwojowi i osiągnięciom medycyny zaćma nie będzie już wyrokiem dla osoby chorej. Jeśli będzie wykonana wczesna diagnoza i odpowiednia terapia to zdrowie i wzrok uda się na długo zachować. Nie ma też sensu zwlekanie z wizyta u lekarza. Warto się tam udać, gdy tylko zobaczymy, że wzrok jest gorszy. Zaćma to tak naprawdę degeneracja naszych oczu. Narząd wzroku jest naprawdę dla naszego życia bardzo ważny, dlatego warto się starać o to, by jak najdłużej dało się go zachować w pełnym zdrowiu. Wszystkie pojawiające się problemy warto sobie szybko zwalczać. Jeśli natomiast zaćma nie będzie leczona to może nawet prowadzić do ślepoty.

Plamy na słońcu Jest to taka choroba, która charakteryzuje się tym, że na soczewce oka pojawiać się będą plamki i zmętnienia. Zdrowa soczewka jest cienka oraz charakteryzuje się pełną przejrzystością. Jeśli będzie się pojawić jakieś uszkodzenie to może się okazać, że promienie świetlne nie będą się mogły normalnie przedostawać przez taką soczewkę. Okazuje się, że będzie to nieco jak oglądanie świata przez brudne okulary. Z czasem nasz wzrok staje się coraz bardziej upośledzony. Im większe będzie zaćmienie czy zmętnienie tym gorzej będziemy widzieć. Dlatego im szybciej zobaczymy, że są przykre objawy tym szybciej będzie można ten problem usunąć przez zgłoszenie się do lekarza i wybranie skutecznej metody leczenia.

Podstępna zjawa. Najczęściej w łagodnych przypadkach zaćmy bardzo trudno jest zauważyć, że w ogóle problem istnieje. W związku z tym często wydaje się nam, że nieco gorsze widzenie związane jest z tym, że jesteśmy przepracowani, dużo czasu spędzamy przy komputerze. Niektórzy mówią też, że mają chwilowe oślepienie czy naświetlenie. W niektórych przypadkach zaćma może także prowadzić do tego, że będzie się pojawiała mniejsza intensywność oraz wyrazistość kolorów oraz trudności z czytaniem czy oglądaniem telewizji. Dotknięte zaćmą oczy nie łzawią. Jeśli zaćma dotyka najmłodszych to czasami problem związany jest z pojawieniem się oczopląsu albo zeza.

Zobacz również
Objawy zaćmy

Opis zaćmy jeśli chcielibyśmy powiedzieć najprostszą definicję zaćmy to należy sobie powiedzieć, że jest to problem, który powiązany jest z tym, że następuje zmętnienie soczewki w oku...